نوع محصول
جستجو
  
  
التهاب لثه چیست؟

التهاب لثه فرم بسیار شایع و ابتدایی بیماری لثه است که باعث قرمز شدن، تورم و خونریزی لثه ها در حین مسواک زدن و یا نخ دندان کشیدن، می شود. در این بیماری گرچه لثه ها ملتهب و تحریک پذیر می شوند ولی دندان ها در جای خود محکم بوده و بافت و استخوان دچار صدمه و التهاب نشده است.

  
پلاک چيست؟

پلاک عبارتست از لايه ای چسبناک از باکتری که بر سطح دندان تشکيل می شود. استفاده مرتب از مسواک و نخ دندان پلاک ها ر از روی دندان ها برداشته و به جلوگيری از پوسيدگی کمک مي کند.
باکتري هاي موجود در پلاک با قند موجود در غذاهای ترکيب شده و اسيدی توليد مي کنند که مينای دندان را ضعيف کرده و آن ها را در مقابل پوسيدگی آسيب پذير می سازد.

  
پوسيدگی دندان چيست؟

پوسيدگی دندان زمانی رخ می دهد که مواد اسيدی ، لايه سخت دندان، که مينا ناميده می شود را از بين می برد. اين اسيدها از لايه نامرئی چسبناکی به نام پلاک به وجود می آيند. ميکروبهايی که در پلاک وجود دارند از مواد قندی تغذيه می کنند فرآينده تجزيه مواد قندی سبب توليد اسيدهايی می شود که به سطح دندان آسيب می رسانند.

  
حساسیت دندانی چیست؟

حساسیت دندانی به صورت درد شدیدی بروز می نماید که می تواند فعالیت های روزانه از قبیل خوردن، آشامیدن و مسواک زدن را تحت تاثیر قرار دهد. حساسیت دندانی علاوه بر این ممکن است معاینات و عملیات دندان پزشکی را نیز دردناک نماید.

  
حاملگی

اگر شما حامله هستيد، دندانپزشك شما لازم است كه اولين نشانه های بيماری لثه شما را بشناسد.
زنان حامله به علت سـطوح بالای پروژسترون بیشتر در معرض بيماری های پريود نتال قرار می گيرند، چون این هورمون تاثیرات مضر باكتری های پلاک دندان را بیشتر می کند. در نتيجه حتی با وجود رعایت بهداشت دهان و دندان به طور کامل، باز هم احتمال بروز التهاب لثه در زنان حامله بيشتر می شود.

  
چهار مرحله پوسيدگی دندان

اگر پوسيدگی دندان داريد دندانپزشک ممکن است با شما درباره پر کردن دندان، استفاده از فلورايد و يا راه های درمانی ديگر صحبت کند.
در این مقاله نکاتی درباره پیشگیری از پوسیدگی دندان می خوانید.

  
  
  
  
All Brands